|
1. Imię, nazwisko i adres konsumenta oraz imię, nazwisko (nazwa) i adres (siedziba) kredytodawcy, a gdy kredytodawcą jest osoba prawna (przedsiębiorca) – także określenie organu, który zarejestrował działalność kredytodawcy, i numer w rejestrze, pod którym kredytodawca został wpisany.
2. Wysokość kredytu.
3. Zasady i terminy spłaty kredytu oraz informacja o skutkach niedotrzymania ich przez konsumenta, np. wysokość odsetek karnych, kosztów upomnień i wezwań do zapłaty.
4. Roczna stopa oprocentowania oraz warunki jej zmiany.
5. Wszystkie opłaty i prowizje oraz inne koszty związane z udzieleniem kredytu, w tym opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz przygotowanie i zawarcie umowy kredytowej, zwana „opłatą przygotowawczą” oraz warunki zmian tych kosztów. Są to elementy całkowitego kosztu kredytu.
6. Informacja o całkowitym koszcie kredytu i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania.
7. Sposób zabezpieczenia kredytu i ubezpieczenia go, jeżeli umowa je przewiduje, oraz związane z tym koszty.
8. Informacja o prawie do przedterminowej spłaty kredytu.
9. Informacja o tym, że możemy odstąpić od umowy kredytowej, w jakim terminie, w jaki sposób i jakie będą tego skutki. Jeśli kredyt przeznaczony jest na nabycie określonej rzeczy lub usługi (np. kupujemy sprzęt RTV i w sklepie podpisujemy umowę kredytową), powinna ona ponadto zawierać: 1. Opis rzeczy lub usługi. 2. Taką cenę rzeczy lub usługi jak przy zakupie za gotówkę oraz cenę nabycia przy wykorzystaniu kredytu. 3. Część ceny, którą jesteśmy zobowiązani zapłacić w gotówce. 4. Jeżeli umowa sprzedaży została zawarta z zastrzeżeniem własności, muszą być określone warunki przejścia rzeczy na naszą własność. 5. Jeżeli istnieje umowa między sprzedawcą i jednym konkretnym kredytodawcą, w umowie z nami musi być zawarta informacja, że kredyt na zakup rzeczy w danym sklepie jest dostępny jedynie od tego kredytodawcy.
|