|
czerwony aksamitny lub wełniany płaszcz - długi do ziemi i stylem dopasowany do sukni - o nieco teatralnym kroju do sukni tradycyjnej i elegancki do nowoczesnej. Możesz też dodać element dekoracyjny wpisujący się w dekorację sali i kościoła - jeśli zdecydujesz się na zestawienie kolorów - czerwień, zieleń i biel - ładnym dodatkiem do sukni będzie jedwabna szarfa zawiązana w talii sukni. Do tego mufka czy futerko.
Nie zapomnij o tym, że bukiet musi być utrzymany w odpowiedniej kolorystyce - kwiaty więc powinny być takie same, jak kolory dekoracji - w bukiecie też mogą być zresztą wykorzystane elementy z dekoracji - jak gałązki ostrokrzewu.
A jeśli ślub ma się odbyć w następne święta - już dziś pomyśl o odpowiednim charakterze zaproszeń - pięknie będzie wyglądało zaproszenie na białym grubym papierze, ozdobione delikatnym rysunkiem ostrokrzewu czy choinki.
I na koniec: najważniejsze…
Do stworzenia prawdziwej świątecznej atmosfery potrzeba jednak przede wszystkim okazania wszystkim życzliwości. Boże Narodzenie to święta rodzinne, to czas, gdy należy wybaczać, w niepamięć puszczać urazy i kłótnie. Dlatego podczas świątecznego ślubu nie może zabraknąć okazywania życzliwości, a czasem wyrozumiałości. Jeśli wśród osób, które wypadałoby zaprosić na ślub, jest taka, której nie lubisz i która może nawet sama jest temu winna, nie może jej zabraknąć na świątecznym ślubie. Nie zapomnij też o tych osobach w rodzinie, które są samotne, w te święta szczególnie należy o nich pamiętać. Wszelkie, nawet najpiękniejsze dekoracje, niczym będą, jeśli nie zadbasz o dobry nastrój uroczystości.
Prawdziwą świąteczną atmosferę tworzy przede wszystkim okazywanie radości z bycia razem.
|