|
Tradycja w służbie urody
Proces produkcyjny pozostaje niezmienny niemal od początku istnienia Mydła, które, tak jak przed laty, wytwarzane jest ręcznie, z zachowaniem dawnego rytuału. Po kilkudniowym gotowaniu mydlanej mikstury, na którą składają się olej z oliwek i lauru, ostudzoną masę tnie się ręcznie, znakuje pieczęcią i składuje w specjalnych grotach, gdzie schnie przez kilka kolejnych miesięcy. Jego kolor zmienia się wówczas na czerwonawy, wnętrze natomiast pozostaje niezmienne, oliwkowozielone. Procedura ta pozwala bez użycia środków konserwujących w pełni zachować wszystkie cenne właściwości oliwy z oliwek oraz z jagody lauru i zamknąć ich esencję w formie eleganckich kostek. Mydło z Aleppo zawiera tylko kilka starannie dobranych komponentów pochodzenia naturalnego. Przy wykorzystaniu minimalnej liczby nisko-przetworzonych składników stworzono produkt uniwersalny.
W przeciwieństwie do kosmetyków zawierających tłuszcze zwierzęce, Mydło z Aleppo nie podrażnia i nadaje się do każdego typu skóry, nie wyłączając nawet wrażliwej – dzieci oraz alergików. Wysoka zawartość cennych składników sprzyja przywróceniu naturalnej równowagi lipidowej. Dodatkową zaletą Mydła z Aleppo jest jego wszechstronne zastosowanie. Doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry całego ciała, może być także używane jako szampon lub delikatna pianka do golenia. Jego odżywcze właściwości sprawiają, że pozostawione przez kilka minut na twarzy, działa na cerę niczym pielęgnująca maseczka kosmetyczna.
Dzięki użyciu składników pochodzenia roślinnego oraz unikalnemu procesowi produkcyjnemu Mydło z Aleppo pozostaje produktem ekologicznym, nie szkodzi środowisku naturalnemu. Olej laurowy może u niektórych osób powodować lekkie, ustępujące podrażnienie skóry – z tego powodu Mydło z Aleppo jest dostępne w dwóch wersjach, różniących się zawartością tego składnika, mieszczącą się w przedziale od 5% do 11%.
Cena: ok. 9 – 11 zł / 100 g
|