|
Nowoczesne i niedostępne jeszcze kilka lat temu technologie pozwalają maksymalnie skrócić czas pracy, a jednocześnie zwiększają możliwości aranżacyjne.
Remont wanny – bez problemu
Część wanien dostępnych na rynku wyposażona jest w specjalne nóżki i obudowy. W trakcie montażu możemy wykorzystać również nowoczesne wsporniki wannowe. W tym wypadku w jednym produkcie połączone zostają dwa elementy: konstrukcja nośna i obudowa. Po scaleniu wszystkich części powstaje idealnie dopasowana rama na wannę, którą wystarczy pokryć płytami gipsowo-kartonowymi i przystąpić do założenia płytek.
Wsporniki wannowe w połączeniu z kompletnymi systemami zabudowy suchej (np. Teceprofil), pozwalają na umieszczenie wanny w dowolnym miejscu łazienki. Wcześniej należy wykonać odpowiednie przyłącza wody i ścieków. Wannę można połączyć np. ze zintegrowaną ścianką działową, pełniącą rolę regału czy półki na przybory toaletowe, a w przypadku rozwiązań standardowych zabudowane mogą zostać także przestrzenie wokół wanny.
W najwygodniejszym dla użytkownika miejscu zamontować można także baterie wannową. Wykorzystując wsporniki wannowe nie ma potrzeby budowy muru ceramicznego, a dzięki prostej budowie systemu składającego się z kilku elementów, szkielet obudowy dopasować można niemal do każdego typu wanny – mówi Andrzej Majewski menedżer produktu w Tece. Wyposażenie produktu w regulowane nóżki sprawia, że nierówności podłoża, na którym stoi wspornik, nie są przeszkodą przy montażu, a cała konstrukcja jest niezwykle stabilna i wytrzymała. Z kolei odpowiednie taśmy i izolatory zapewniają niezwykle optymalną izolację akustyczną - wyższą niż w przypadku zamurowania armatury w ścianie budowlanej.
|