|
Przedstawiciele krakowskiego Szpitala Dziecięcego są całym sercem za stosowaniem dogoterapii na wybranych oddziałach. Dr Zbigniew Żuber, ordynator oddziału dzieci starszych uważa, że jest to bardzo dobra metoda ułatwiającą dzieciom nawiązywanie kontaktów społecznych: Słyszałem o tej metodzie terapii i uważam, że przynosi ona duże efekty. Pies swoją przyjaźnią i łagodnością potrafi nakierować pozytywne uczucia dzieci na osoby, które opiekują się nimi w tak obcym dla ich miejscu, jakim jest szpital. Mamy nadzieję, że również ta wizyta zaowocuje i nasze dzieci, z którymi często ciężko się porozumieć, otworzą się na świat.
Po zakończonej części oficjalnej czworonogi przystąpiły do pracy. Cześć z nich wspólnie z dziećmi, które mogą poruszać się samodzielnie bawiła się na szpitalnym podwórku, natomiast reszta sprawiała radość dzieciom od wielu tygodni przykutym do szpitalnych łóżek.
Wizyta w krakowskim szpitalu pokazała, że pies jest niezawodnym przyjacielem człowieka, a mali pacjenci, którzy długi czas samotnie spędzają na oddziałach szpitalnych potrafią tę przyjaźń odwzajemnić. Dlatego organizatorzy programu „Pomóżmy razem” poprzez inicjowanie takich wizyt chcą zachęcić lokalne organizacje by systematycznie prowadziły dogoterapię w instytucjach medycznych w swoich miastach.
|