|
„Ale być może najbardziej znaczącym osiągnięciem badania było to, że poprawa zachowania i koncentracji u dzieci przyczyniła się do rozwinięcia silniejszych więzi między rodzicem a dzieckiem. Sądzimy, że to właśnie dzięki tej więzi dzieci osiągnęły duże postępy w rozwoju zdolności językowych” – podkreśliła dr Portwood. „A mamy, które czasem wręcz bały się zachowania swoich pociech, teraz z ogromną chęcią zabieraja je na spacery i wspólnie z nimi się bawią” – dodała. Rodzice dzieci, którym podawano eye q, już po ok. 2 miesiącach od rozpoczecia badania zaczęli zauważać pozytywne zmiany w zachowaniu potomstwa.
Wyniki badań z zastosowaniem preparatu eye q
Zachowanie: w momencie rozpoczęcia badania oceniano, że zachowanie 47% dzieci było „złe” albo nawet „bardzo złe”, w przypadku 91% dzieci, których zachowanie w momencie rozpoczęcia badania określano jako „złe”, nastąpiła poprawa po okresie suplementacji do poziomu zachowania „średniego” lub „dobrego”.
Koncentracja: 66% dzieci w momencie rozpoczęcia badania wykazywało „słabą” lub „bardzo słabą” koncentrację, po okresie podawania preparatu eye q w przypadku 79% dzieci zdolność koncentracji była oceniana jako „dobra lub „bardzo dobra”, w ciągu 5 miesięcy badania, wszystkie dzieci, które początkowo miały „słabą” koncentrację, poprawiły swoje zdolności w tym zakresie do poziomu „średniego” lub „dobrego”.
Rozwój językowy
Rozwój językowy badanych dzieci oceniany był w stosunku do grupy kontrolnej, która nie przyjmowała preparatu eye q. W momencie rozpoczęcia badania zdolności językowe wszystkich dzieci z obu grup były znacznie gorsze niż u ich przeciętnych rówieśników. Obie grupy maluchów były w tym okresie objęte specjalnym wsparciem psychologów i pedagogów. Pomoc ta polegała m.in. na treningu dla rodziców, zabawach w grupach z dziećmi oraz specjalistycznych ćwiczeniach językowych.
autor: / źódło: / opracowanie:
Qpharma
|