|
Przeciwwskazaniami do założenia implantów są, choroby wyniszczające np.: nowotworowe czy choroby psychiczne. Zły stan higieny jamy ustnej, nałogowe palenie tytoniu znacznie pogarsza rokowanie co do długotrwałego utrzymania implatów – wyjaśnia dr Piotr Wieczorek, stomatolog z Centrum Medycznego LIM.
Jak wygląda zabieg…
Zwykle zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym .Implant wprowadzany jest do kości szczęki mało urazową techniką chirurgiczną. Gojenie implantu w kości szczęki trwa 6 miesięcy, w żuchwie 3-4 miesiące. Po tym czasie rozpoczyna się leczenie protetyczne, czyli odbudowanie brakujących zębów. W laboratorium protetycznym, pod czujnym okiem lekarza powstają nowe zęby. - Jeżeli implanty mają nam służyć przez długie lata, to pacjent musi o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim chodzi tu o higienę, czyli regularne mycie zębów. Konieczne są także wizyty kontrolne u specjalisty – mówi dr Piotr Wieczorek, stomatolog z Centrum Medycznego LIM.
Czy z zabiegiem wiąże się jakieś ryzyko?
Pacjenci, którzy zjawiają się w gabinetach Centrum Medycznego LIM najczęściej zadają pytanie dotyczące ryzyka jakie wiąże się z zabiegiem. Czy implant na pewno zostanie pomyślnie przyjęty przez organizm i czy wszystko dobrze się wygoi. Część z nich ma też pewne obawy związane z samym zabiegiem chirurgicznym.
- Systemy implantologiczne, które stosujemy w Centrum Medycznym LIM opierają się na wieloletnich, skrupulatnych i systematycznych pracach badawczych. Pacjenci poddający się obecnie implantacji mogą być pewni, że te lata badań naukowych przemawiają za powodzeniem zabiegu. W chwili obecnej ryzyko niepowodzenia zabiegu waha się na poziomie 3-5 %, jednak wiele systemów posiada wieloletnią gwarancję z tytułu utraty implantu – wyjaśnia dr Piotr Wieczorek, stomatolog z Centrum Medycznego LIM.
|