|
Po zabiegu
Nos jest bardzo wrażliwy na wszelkie urazy, dlatego zakłada się nań sztywny opatrunek gipsowy lub metalowy, który unieruchamia nos i zapobiega powstawaniu obrzęków. Zdejmuje się go zwykle po 10 dniach. Dodatkowo przez dobę po operacji pacjent ma w nozdrzach tzw. setony, które uciskają wnętrze nosa i zapobiegają krwawieniu. W okresie pooperacyjnym należy ograniczyć wysiłek fizyczny, nie uprawiać sportu, nie chodzić na solarium ani do sauny. Dr Małgorzata Chomicka-Janda chirurg plastyk współpracująca z IQ Medica podkreśla, jak ważny jest miesiąc rekonwalescencji. - Po zdjęciu opatrunku bardzo istotne są codzienny specjalny masaż i używanie maści po to, by zmiękczyć blizny wewnątrz nosa i przyspieszyć gojenie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo efekty operacji najpełniej widać dopiero po kilku tygodniach.
Przeciwwskazania: Choroby krwi, układowe i nowotworowe, pierwszy trymestr ciąży, anoreksja. Nosa nie operuje się w czasie miesiączki.
Po zabiegu mogą wystąpić sporadycznie powikłania, takie jak krwawienie czy długotrwały obrzęk. Ponadto istnieje ryzyko, że kształt nosa nie będzie taki jak sobie zaplanowaliśmy. Dlatego najważniejszy jest wybór doświadczonego specjalisty, który swoimi umiejętnościami minimalizuje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Udany zabieg niweluje wcześniejszy kompleks u pacjenta oraz zdecydowania poprawia jego nastrój i poczucie atrakcyjności. Efekty są trwałe i warte oczekiwania. Mam za sobą bardzo udaną operację i nareszcie mogę się poszczycić ładnym nosem. Wcześniej bałam się, że może coś wyjdzie nie tak albo że ten nowy nos będzie pasował do reszty. Ale jest taki, jaki sobie wymarzyłam. Z przyjemnością patrzę w lustro. Zniknęły też moje problemy zdrowotne. Lżej oddycham, rzadziej się przeziębiam, no i nie chrapię! Wszystko dzięki chirurgowi, z którym skontaktowali mnie doradcy IQ Medica.- dodaje Joanna.
Koszt: od 4.000 zł
|