|
Mamy świadomość, że proces będzie postępował i lada dzień pojawi się więcej „ruszających się”, „skrzypiących” płytek. Czeka nas remont? Znów wydatki? Gdzie znaleźć wykonawcę na tak drobną pracę? Naprawa tych miejsc nie musi stanowić już problemu. Sami możemy naprawić uszkodzone powierzchnie – łatwo, szybko i skutecznie. Wystarczy, że mamy do dyspozycji odpowiedni klej, odrobinę czasu i dobrej woli.
Odkleja się płytka i co dalej?
Kuchnia, łazienka, prysznic, zlewozmywak to te miejsca w naszym domu, z których korzystamy najczęściej. Przez codzienną ich eksploatację są one najbardziej narażone na uszkodzenia. Co więcej uszczerbki występują w miejscach trudnodostępnych i narażonych na przejściowe działanie wody. W takiej sytuacji nie wiemy jak postąpić: czy skuwać resztę (dobrych) płytek, i kłaść nowe, co narazi nas na dodatkowy koszt, czy dokleić uszkodzony fragment? Kupując worek kleju na doklejenie płytki tracimy podwójnie: niewykorzystany klej (najczęściej kleje dostępne są w dużych workach) musimy wyrzucić (strata finansowa), a po drugie sporo czasu zajmuje wymieszanie kleju z wodą i uzyskanie wymaganej przez producenta konsystencji (strata czasu).
Przygotowywanie tradycyjnego kleju do płytek oznacza bałagan i nieporządek, a tego za wszelką ceną chcemy uniknąć. Musimy także pamiętać, że nie wszystkie kleje dostępne na rynku nadają się do łączenia powierzchni narażonych na przejściowe działanie wody, podwyższoną temperaturę podłoża czy występujące naprężenia a takie warunki najczęściej występują przy zlewach, w łazienkach, pod prysznicem, przy umywalkach i toaletach. W tych trudnych pracach dobrze jest użyć już gotowego kleju (np.: Tytan klej do płytek ceramicznych gotowy do użycia).
Wymiana odklejającej się płytki krok po kroku
Usunąć odpadającą płytkę bez uszkadzania jej
Odpadającą płytkę należy delikatnie usunąć ze ściany lub podłogi nie uszkadzając jej.
|