Tym razem polska firma z Duchnowa proponuje intensywną kurację odmładzającą o właściwościach intensywnie i długotrwale nawilżających. Jest to polska premiera zawartego w preparatach Dax Cosmetics Aqua Magnes
aktywnego kompleksu cukrowych magnesów wilgoci.
To właśnie im linia kosmetyków Dax Cosmetics Aqua Magnes, zawdzięcza niezwykłą siłę nawilżania magnetycznego. Cukrowe magnesy wilgoci to najnowsza zdobycz nauki. Charakteryzuje je fakt, że przyciągają wodę jak magnes i długotrwale zwiększają nawilżenie skóry nawet przy bardzo niskiej wilgotności otoczenia. Nawilżenie to utrzymuje się przez wiele dni po aplikacji, aż do naturalnego złuszczenia naskórka.
Oprócz właściwości nawilżających, preparaty Dax Cosmetics Aqua Magnes mają także silne właściwości liftingujące i wypełniające zmarszczki. Kosmetyki przyciągają wodę jak magnes, zwiększają nawilżenie skóry o 30 proc., zmniejszają złuszczanie naskórka o 25 proc., co w efekcie poprawia mikrorzeźbę naskórka.
Linia przeznaczona jest do każdego typu cery, a kosmetyki zostały zróżnicowane ze względu na wiek i głębokość zmarszczek. Serię tworzy 5 preparatów:
- Supernawilżający krem na dzień z SPF 15 po 30 roku życia
- Supernawilżający krem na noc po 30 roku życia
- Supernawilżający krem na dzień z SPF 15 po 40 roku życia
- Supernawilżający krem na noc po 40 roku życia
- Lodowa maska supernawilżająca z efektem krioodnowy biologicznej
Seria jest dostępna na polskim rynku od maja 2006 roku. Cena (detal): od ok. 32 do 35 zł.
Woda kapitał młodości...
Odpowiedni poziom wody jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry. Ilość wody w skórze zwiększa się wraz z głębokością. W skórze właściwej znajduje się ok. 70 proc. wody, a zewnętrzna warstwa naskórka zawiera tylko ok. 13 proc. Dlatego też do zadań komórek naskórka należy wychwycenie potrzebnej porcji wilgoci oraz jej zatrzymanie.
W normalnych warunkach z powierzchni naskórka odparowuje codziennie ok. 300 ml wody, a ten brak jest uzupełniany dzięki dostawom z głębszych warstw. Jednak taka gospodarka wodna skóry występuje raczej rzadko, a bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym zwiększa utratę wody. Na przesuszenie naskórka wpływa głównie przebywanie w bardzo suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, oddziaływanie promieniowania UV, kąpiele w słonej wodzie. Zmniejszenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka nawet o 3 proc. wystarcza, aby odbiło się to niekorzystnie na wyglądzie. W efekcie niedoboru wody w naskórku następuje zahamowanie jego odnowy, szorstkość, a nawet pękanie.