"Bóg jest młody" to odważny i intymny dialog Papieża z młodymi. Z mocą i z wielką pasją odpowiada on na główne problemy współczesności. Franciszek w rozmowie z Thomasem Leoncinim porusza tak aktualne dziś tematy jak pieniadze, technologia, operacje plastyczne, fake newsy, ekologia czy bezpieczeństwo nuklearne. Jednocześnie zwraca uwagę, że kluczem do porozumienia międzypokoleniowego może być "rewolucja czułości", do której nawołuje od początku swojego pontyfikatu.
W tym roku odbędzie się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, wokół tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Książka stanowi świetne przygotowanie do tego wydarzenia. Niebawem, bo już 13 marca, będziemy także obchodzić 5 rocznicę wyboru papieża Franciszka. To również świetna okazja, żeby dowiedzieć się jak Papież rozumie młodość i czemu uważa, że Bóg ma wszystkie przymioty ludzi młodych.
O MĄDROŚCI, SILE I NADZIEI, KTÓRE WZNIECĄ „REWOLUCJĘ CZUŁOŚCI”
W odważnej, bezpośredniej i osobistej rozmowie z Thomasem Leoncinim Franciszek zwraca się nie tylko do młodych ludzi całego świata i osób odpowiedzialnych za ich wychowanie: rodziców, katechetów i nauczycieli. Mówi do wszystkich tych, którym wydaje się, że są na marginesie, którzy myślą, że nikt w nich nie wierzy. Mówi o sile, mądrości i pasji.
Z charakterystyczną dla siebie prostotą wspomina czasy swojej młodości, zwracając uwagę na to, że młodzi powinni być w centrum naszych rozmów o Kościele – bo to oni są jego przyszłością. Tylko wtedy będziemy mogli zbudować most między młodymi a starszymi i wzniecić „rewolucję czułości”.
Papież nie boi się współczesnych wyzwań. Z nadzieją mówi o przyszłości, a synod poświęcony młodzieży, który ma się odbyć w 2018 roku, widzi jako szansę na odnowienie naszego społeczeństwa.