|
Tak, tak za nami już Walentynki – czyli święto zakochanych. Dzień, w którym szczególnie cenimy obecność naszej połówki. Wiele par obdarowuje się w ten dzień prezentami, wyznaje sobie uczucie. Jednak miłości nie okazujemy jedynie w Walentynki. Wspólne wyjścia, randki, wieczory - to nasze zbliżenia, z którymi mamy do czynienia na co dzień, a które chcielibyśmy uczcić właśnie w sypialni. Zanim jednak to nastąpi warto zadbać nie tylko o atmosferę, dobrą muzykę i pyszne jedzenie ale także o strefy intymne a wspólny prysznic jest szczególnie dobrym pomysłem. Poznaj zasady ochrony zdrowia intymnego i przygotuj się na nadchodzące miłosne uniesienia!
Seks a infekcje pochwy
Seks jest ważnym elementem związku. Buduje intymność, bliskość między partnerami. Sprawia, że relacja staje się głębsza. Poza pozytywami płynącymi ze współżycia ma ono także swoją ciemną stronę Niewątpliwie jedną z bolączek wielu kobiet są nawracające infekcje pochwy. Przyczynić się może do nich między innymi seks oraz stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Infekcje pochwy zazwyczaj związane są z zaburzeniem w mikroflorze pochwy. Jej naturalną florę bakteryjną stanowią pałeczki kwasu mlekowego, które nadają środowisku kwaśny odczyn, chroniący przed inwazją bakterii chorobotwórczych. Gdy pałeczek kwasu mlekowego jest za mało albo nie ma ich wcale, wówczas system obronny przestaje działać. Naturalna równowaga pochwy zostaje zachwiana i to właśnie wtedy może dojść do stanu zapalnego. Charakterystycznymi objawami bakteryjnej infekcji pochwy jest zmiana koloru wydzieliny. Jeśli jest ona białoszara albo żółta, wodnista o rybim zapachu to znak że mamy do czynienia z bakteriami. Gdy z kolei wydzielina jest biała o grudkowatej konsystencji możemy być prawie pewne, że to zmiana grzybicza. Infekcja często obejmuje także cewkę moczową – wówczas upławom towarzyszy pieczenie, świąd oraz parcie na cewkę. Dodatkowo mogą pojawić się: ból warg sromowych oraz uczucie suchości pochwy.
Infekcji pochwy nie można bagatelizować – nieleczona może doprowadzić do infekcji kanału szyjki macicy, bakterie mogą także zaatakować jajowody oraz przydatki.
Skoro już wiadomo czym jest infekcja pochwy i jakie są jej objawy, warto zwrócić uwagę w jaki sposób są one związane z seksemoraz antykoncepcją. Otóż w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do zachwiania równowagi hormonalnej w organizmie, a to ma wpływ na mikroflorę pochwy, która zostaje zaburzona. Stąd już krok do infekcji. Z kolei jeśli chodzi o seks, tu czynników sprzyjających wystąpieniu infekcji może być kilka. Zbyt intensywne współżycie może powodować podrażnienia, które przeradzają się w stany zapalne pochwy, a nawet zapalenia pęcherza moczowego. Podczas współżycia jest także większe ryzyko przeniesienia bakterii z okolic odbytu do pochwy. Czasem może się zdarzyć, że masz uczulenie na lateks, z której wykonana jest prezerwatywa. Nie bez znaczenia jest także higiena partnera…
Zasady zdrowia intymnego
Aby uchronić się przed infekcjami trzeba zadbać o odpowiednią mikroflorę pochwy. Z pomocą przychodzą tu produkty, które zwiększają ilość „dobrych bakterii” zapobiegających infekcjom bakteriami chorobotwórczymi. Na rynku jest sporo środków dopochwowych, doustnych, w formie żelu czy emulsji do mycia. Można się zgubić w tej różnorodności. Z pomocą przychodzi tu Piramida Zdrowia Intymnego, opracowana przez polskich naukowców z Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. Ta rewolucyjna koncepcja pokazuje jak skutecznie i w zgodzie z naturą kobiet leczyć problemy oraz chronić zdrowie intymne. Podobnie jak w piramidzie żywienia piramida zdrowia intymnego opiera się na 4 prostych zasadach, których zastosowanie pozwoli cieszyć się komfortem i zdrowiem intymnym.
Pierwszą zasadą piramidy jest właściwa higiena. To absolutna podstawa! Wiele środków służących do mycia okolic intymnych ma w swoim składzie sztuczne substancje, barwniki, mydło, które mogą powodować uczulenia, a także wysuszać te wrażliwe strefy. Jeśli chcesz ustrzec się przed tym użyj hipoalergiczną prOVag® emulsję, która nie tylko myje ale także pielęgnuje, chroni, regeneruje, utrzymuje właściwe pH a jednocześnie ogranicza wzrost niekorzystnych bakterii i grzybów na rzecz dobroczynnych bakterii Lactobacillus. prOVag® emulsja nie zawiera parabenów, detergentów, konserwantów ani żadnych szkodliwych substancji. Jest tak delikatna i naturalna, że może być śmiało stosowana u dzieci powyżej 1 roku życia, alergików, osób o wrażliwej skórze, kobiet w ciąży czy w okresie menopauzy.Emulsja cieszy się uznaniem wśród klientek. W teście na portalu Wizaż 100% kobiet deklarowało zadowolenie ze stosowania produktu, ceniąc go za skuteczność, zapobieganie infekcjom, niwelowanie podrażnień oraz łagodne oczyszczanie. W Walentynkowy wieczór dobrym pomysłem jest wspólny prysznic – przy użyciu prOVag® emulsji wyeliminujecie ewentualne zagrożenia z obu stron a jednocześnie będzie to idealna gra wstępna do dalszego świętowania.
Zasada druga głosi – przy pierwszych problemach działaj szybko i skutecznie. Jeśli pojawią się u Ciebie podrażnienia i świąd okolic intymnych, to może być znak, że została zachwiana równowaga we florze pochwy. Nie czekaj aż dolegliwości przerodzą się w coś poważniejszego – działaj natychmiast. prOVag® żel działa antybakteryjnie i antygrzybiczo, łagodzi podrażnienia i chroni. Preparat, podobnie jak prOVag® emulsja posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, polecany jest kobietom oraz dzieciom powyżej pierwszego roku. prOVag® żel wykazuje także działanie ochronne co jest niezwykle ważne podczas pierwszych problemów intymnych a także w sytuacjach kiedy dodatkowa ochrona jest wskazana (basen, podróż, stosowanie leków, po miesiączce, przy narażeniu na stres).
Gdy masz do czynienia z nawrotami problemów intymnych, antybiotykoterapią, jesteś w ciąży, przechodzisz menopauzę – stosuj długotrwałą ochronę. To trzecia zasada Piramidy. Okolice intymne zasiedlają zarówno patogenne bakterie jak i dobroczynne – Lactobacillus. Kiedy dominują te drugie chronią one kobietę przed rozwojem infekcji intymnej. Istnieją jednak sytuacje kiedy więcej jest tych szkodliwych wówczas pojawiają się nieprzyjemne objawy. Źródłem niekorzystnych drobnoustrojów jest jelito grube stąd w drodze naturalnego zjawiska „cross-colonization” dochodzi do kolonizacji patogenami pochwy i cewki moczowej. Dlatego warto ciągle wzmacniać i chronić swoją kobiecość dobroczynnymi bakteriami. Aby wzmocnić naturalną ochronę sięgnij po polski probiotyk ginekologiczny prOVag®,który podwójnie wzmacnia i chroni mikroflorę układu rozrodczego i pokarmowego. Probiotyk, jako jedyny na polskim rynku posiada szczepy tożsame z flora bakteryjną Polek dzięki czemu jest skutecznym rozwiązaniem.
Przy zakażeniach intymnych czy to bakteryjnych czy grzybowych trzeba zadbać, w myśl czwartej zasady, o szybkie i całkowite wyleczenie. Podczas leczenia zakażenia niezbędne jest wsparcie działania o dopochwowy lek, przywracający równowagę mikroflory pochwy i prawidłowe pH. inVag® jest najlepiej przebadanym i dopasowanym do mikroflory Polek lekiem. Stosuj go wspomagająco w trakcie i po leczeniu stanów zapalnych bakteryjnych i grzybiczych oraz upławów. Dzięki temu szybko przywrócisz równowagę mikroflory pochwy, obniżysz pH a także utrzymasz efekty leczenia. inVag® zawiera aż miliard dobroczynnych bakterii Lactobacillus. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne.
|