|
Praca bez mobbingu. Rozmowa z Jarosławem Marciniakiem, specjalistą w dziedzinie zarządzania, prawa pracy i przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnieniu, autorem książek: „Przeciwdziałanie dyskryminacji w zatrudnieniu - Jak w praktyce zwalczać mobbing i inne formy dyskryminacji”, „Audyt funkcji personalnej w przedsiębiorstwie”, „Standaryzacja procesów zarządzania personelem” oraz ponad 150 artykułów z zakresu zarządzania i prawa pracy.
Mobbing to zły biznes. Tekst koncentrujący się na ekonomicznych skutkach mobbingu, uwzględniający specyfikę sytuacji kobiet w aspekcie przemocy w miejscu pracy oraz rozróżnienie między mobbingiem a dyskryminacją. Tekst zawiera praktyczne wskazówki dotyczące możliwości przeciwdziałania przemocy w miejscu pracy.
Molestowanie seksualne w miejscu pracy. Tekst Krzysztofa Śmiszka, trenera prawnego w zakresie antydyskryminacji, poświęcony sytuacji prawnej w zakresie możliwości ochrony przed molestowaniem w miejscu pracy w Polsce. Tekst zawiera praktyczne porady dot. przygotowania do wystąpienia do sądu w sprawie o molestowanie.
Publikacje Raport Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana na temat przemocy wobec kobiet z 2006 roku Raport Unii Europejskiej opierające się na 21 500 wywiadach indywidualnych z pracownikami i pracownicami z krajów UE Raport z badań Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy Raport Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO)Raport Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
W najbliższych dniach na stronach Gender Index pojawi się także tekst prof. Eleonory Zielińskiej, w którym zaprezentowane będą wyniki badań dot. 6 obszaru Gender Index - ochrona przed molestowaniem i mobbingiem - przeprowadzonych w ramach konkursu Firma Równych Szans oraz wywiad z Jerzym Brniakiem, prezesem BP Polska, na temat dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania molestowaniu i mobbingowi.
|