|
Już w maju tego roku mieszkańcy południa Polski zyskają dostęp do ponad 130 tras na całym świecie oferowanych przez KLM z Amsterdamu. Wkrótce w barwach holenderskiej linii zaczną latać również nowe samoloty typu Boeing 777 i 787 Dreamliner oraz Embraer 175 i 190.
Trzy nowe miasta na mapie połączeń KLM w Europie
Już od 18 maja br. KLM uruchomi nowe połączenia w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. W rozkładzie letnim mieszkańcy Krakowa, Belfastu i Montpellier zyskają dostęp do bogatej siatki połączeń holenderskiego przewoźnika oferowanej z Amsterdamu, która obecnie obejmuje pond 130 miast na całym świecie, w tym wiele unikatowych destynacji takich jak: Panama, Kilimandżaro, Hangzhou czy wyspy Bali, Curacao, St. Maarten i Bonaire. Do tej pory, KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, wyłącznie z Warszawy. Od maja tego roku Kraków zostanie wpisany na listę miast obsługiwanych przez holenderskiego przewoźnika, łącząc południową Polskę z Holandią aż 7 razy w tygodniu. Z okazji otwarcia nowego połącznia członkowie programu Flying Blue otrzymają możliwość zbierania podwójnych Mil na trasie Kraków-Amsterdam.
Samolot KLM będzie startował z Krakowa o godzinie 16:55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o 18:55. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli jeszcze tego samego dnia przesiąść się na Schiphol między innymi na lot do Buenos Aires i Santiago de Chile (20:50), Szanghaju (21:20), czy Abu Zabi (21:45). Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20. Codzienny rejs będzie obsługiwał nowoczesny samolot typu Embraer E190 z 100 miejscami na pokładzie. Ponadto mieszkańcy południowej części kraju, poza bezpośrednim lotem Kraków-Amsterdam, nadal będą mogli korzystać z połączenia przez Warszawę.
Więcej tras w Kolumbii i Kanadzie
Z końcem marca br. KLM po długiej przerwie wznowił loty do Kolumbii. Holenderska linia będzie obsługiwała trasę do Bogoty i Cali trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty) samolotem Boeing 777 z całkowicie odnowionym wnętrzem (numer lotu KL745). Linia szacuje, że na trasie do Kolumbii będzie podróżować około 60 tysięcy osób rocznie. Razem z Bogotą i Cali KLM obsługuje w Ameryce Środkowej i Południowej 11 kierunków, oferując w sumie 67 tras międzykontynentalnych.
Pod koniec marca tego roku, linia Air France uruchomiła także nowe połączenie z Paryża do Vancouver. Loty na tej trasie będą realizowane 5 razy w tygodniu samolotem Boeing 777 wyposażonym w 309 miejsc na pokładzie (35 w Klasie Biznes, 24 w Premium Economy oraz 250 w Klasie Ekonomicznej). Do tej pory francuska linia obsługiwała w Kanadzie połącznia z Paryża do Montrealu (21 lotów tygodniowo) i Toronto (7 lotów w tygodniu). Na tym nie koniec nowości! Od 19 maja br. KLM wprowadza kolejną trasę Amsterdam-Edmonton. Wcześniej holenderska linia obsługiwała loty do Toronto, Vancouver, Montrealu i Calgary. Dzięki 2 nowym trasom, w sezonie letnim Grupa Air France KLM będzie mogła zaoferować pomiędzy Europą i Kanadą aż 78 lotów tygodniowo.
Nowoczesna flota KLM
Poza rozbudową siatki połączeń, linie Air France KLM stale inwestują również w swoją flotę. Pierwsza maszyna typu Boeing 787 Dreamliner w barwach KLM pojawi się w eksploatacji już jesienią tego roku na trasie Amsterdam- Bahrain, z międzylądowaniem w Abu Dhabi. Podobnie jak inne samoloty tego rodzaju, zgodnie z tradycją również ten pierwszy Dreamliner zostanie nazwany rodzajem kwiatu. Całkowicie odnowiona zostanie również flota regionalnego przewoźnika KLM Cityhopper (linia należąca do KLM). 15 samolotów Embraer 175 i 2 maszyny Embraer 190 zastąpią 19 samolotów typu Fokker 70, które stopniowo będę wycofywane z użytku, a cały proces zakończy się do połowy 2018 roku. Z usług linii KLM Cityhopper korzysta rocznie 7 milionów pasażerów.
Ponadto w eksploatacji pojawił się kolejny samolot Boeing 777, który pod koniec marca tego roku zrealizował swój pierwszy lot na trasie Seattle-Amsterdam. Każda maszyna we flocie KLM ma swoje imię, a ten rodzaj samolotów nosi nazwy parków i rezerwatów. 24 Boeing 777 należący do floty holenderskiej linii, o numerze PH-BVN, został nazwany „Tijuca National Park” – na cześć brazylijskiego parku narodowego położonego w Rio de Janeiro i rozpościerającego się na obszarze 32 km².
autor: / źódło: / opracowanie:
KLM
|