|
Tylko w Polsce około 8 milionów ludzi choruje i cierpi z powodu chorób układu mięśniowo - szkieletowego. Dane statystyczne opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) podają, że od 2000 roku podwoiła się liczba osób powyżej 50 roku życia ze schorzeniami układu mięśniowo - szkieletowego. W krajach wysoko rozwiniętych, choroby stawów stanowią ponad 50 procent przypadków chorób przewlekłych i są najczęstszą przyczyną długotrwałej niezdolności do pracy.
Dobre Wieści - jest Aleve
Spośród leków przeciwbólowych, dostępnych na polskim rynku bez recepty, Aleve (substancja czynna: naproksen sodu), przeznaczony dla osób cierpiących na bóle stawów niewielkiego stopnia, działa najdłużej – od 8 do 12 godzin. Jest to prawie dwukrotnie dłużej niż w przypadku innych leków przeciwbólowych. Przedłużone działanie przeciwbólowe Aleve zawdzięcza długiemu okresowi półtrwania leku. To pozwala zredukować ilość podań Aleve do minimum (nawet do 1 podania na 12 godzin). Aleve jest lekiem dobrze tolerowanym, prostym w dawkowaniu, a jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne.
Aleve - lek jest dostępny w aptece bez recepty, w opakowaniach zawierających 7, 10 lub 20 tabletek. Cena: 7 tabletek - 4,3 pln i 20 tabletek - 10 pln.
Program Aleve Dobre Wieści - dobre rady dla osób cierpiących na bóle stawów
Producent leku Aleve, firma Bayer, stworzył program, skierowany do osób cierpiących na bóle stawów. Celem programu o nazwie "Aleve Dobre Wieści" jest pomoc w zrozumieniu przyczyn powstawania tych dolegliwości oraz edukowanie o możliwościach łagodzenia bólu i sposobach jego uśmierzania, a przede wszystkim pomoc tym, którzy borykają się z problemem bólu stawów, w zachowaniu dotychczasowej aktywności. W ramach programu Aleve Dobre Wieści powstał poradnik "Dobre rady, gdy bolą stawy", przygotowany specjalnie przez Aleve, w którym przybliżony został temat bólu stawów. W poradniku eksperci starają się pomóc osobom cierpiącym zrozumieć ból, a także przedstawiają metody leczenia i łagodzenia dolegliwości bólowych.
Doktor Robert Świerczyński, specjalista chirurgii urazowej, ortopedii i medycyny sportowej wyjaśnia, dlaczego wraz z upływem czasu coraz częściej narzekamy na dolegliwości stawowe i co powinniśmy zrobić, by ból stawów nie przeszkadzał nam w codziennym życiu. Psycholog, Stanisław Wójtowicz opowiada o tym, jak ból wpływa na samopoczucie i nastrój. Wyjaśnia też, jak wiele zależy od podejścia do bólu i sposobu myślenia o nim. Masażysta, Artur Żochowski poleca zabiegi odpowiednie przy dolegliwościach stawowych oraz ćwiczenia, które utrzymają Wasze stawy w dobrej formie.
|