Jednak ze względu na zanieczyszczenia wód, należy zwracać baczną uwagę na jakość ryb wyławianych z mórz i oceanów albo… sięgnąć po olej z kryla! To właśnie tłuszcz z tego małego skorupiaka zawiera najczystszą i najlepiej przyswajalną porcję kwasów DHA i EPA, a do tego posiada mocny antyoksydant - astaksantynę. Wszystkie te cenne składniki można znaleźć w nowym preparacie O-Krill 3TM, dzięki któremu zadbamy o serce, wzrok i pamięć oraz wzmocnimy odporność. I to bez rybiego posmaku!
Kwasy omega-3 powinny być uzupełniane przez te osoby, które nie jadają regularnie ryb i owoców morza (rzadziej, niż jedną porcję tygodniowo). Dotyczy to szczególnie ludzi o wyższym ryzyku chorób serca, układu krążenia. Dieta bogata w kwasy omega-3, szczególnie DHA, poprawia koncentrację i wpływa korzystnie na nastrój. Dodatkowo jest w stanie polepszyć ukrwienie nerwu wzrokowego oraz opóźnić procesy starzenia. Bardzo istotnym działaniem jest bezpośredni wpływ kwasów omega-3 na obniżenie trójglicerydów i cholesterolu. Dr n. Med. Agnieszka Jarosz, Kierownik Centrum Promocji Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej przy Instytucie Żywności i Żywienia, lekarz chorób wewnętrznych.
Teoria, że wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzą przede wszystkim z tłustych ryb morskich, jak makrela, łosoś, halibut, dorsz czy śledź i pozyskiwanych z nich olejów oraz tranu, powoli odchodzi do lamusa. Liczne zanieczyszczenia związkami rtęci i dioksyn, które gromadzą się w rybach z akwenu mórz europejskich i arktycznych, przyczyniły się do poszukiwań alternatywnych źródeł dobroczynnych kwasów tłuszczowych. Bogactwo nienasyconych niezbędnych kwasów omega-3 odkryto w oleju z kryla. Kryl to mały skorupiak przypominający krewetkę, który żyje w osiągających 6 km ławicach, liczących milion sztuk na metr sześcienny (!) w lodowatych i czystych morzach polarnych.
Więcej szczegółów znajdziecie
tutaj