Z czym kojarzy się Polkom „kolagen”?
Słowo „kolagen” spontanicznie kojarzy się kobietom najczęściej ze skórą, twarzą, włosami lub po prostu z kosmetykami. Na taką konotację słynnego „eliksiru” młodości wskazała co czwarta z badanych kobiet w wieku 20-65 lat. Co dziesiąta z pań łączy pojęcie „kolagen” z elastycznością, jędrnością, sprężystością lub regeneracją. Prawie 90% ankietowanych potwierdziło, że ilość kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem. – „Poziom kolagenu w skórze ulega stopniowej degradacji, ponieważ fibroblasty, czyli komórki znajdujące się w skórze właściwej, stopniowo zmniejszają zdolność do jego produkcji” – tłumaczy dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i właścicielka kliniki VIVA-DERM.
Jak można uzupełnić kolagen w organizmie?
Zdecydowana większość kobiet jest przekonana o skuteczności uzupełniania kolagenu w organizmie „od zewnątrz”. Zdaniem 70% badanych kobiet poziom tego białka w skórze można zwiększyć stosując kremy, a jedna trzecia wskazuje na balsamy do ciała i maseczki. Biorąc pod uwagę dwie podstawowe funkcje kolagenu – odmładzającą w obszarze skóry właściwej i nawilżającą w naskórku – zaskakująca jest mniejsza popularność suplementacji „od środka” w porównaniu do stosowania kosmetyków. Tylko niespełna połowa kobiet (47%) upatruje źródła kolagenu „dla urody” w odpowiednim odżywianiu, a 42% – w suplementach diety.
„Dla tych z pań, które chcą troszczyć się o skórę ‘od środka’, ale nie przepadają za suplementami diety, alternatywą jest Voda Collagen, czyli innowacyjna woda źródlana z dodatkiem kolagenu, wzbogacona o witaminę C i orzeźwiający smak granatu” – dodaje Katarzyna Szysz.
Więcej przeczytasz
tutaj