Samotny kierowca, przemierzający bezkresną Patagonię, dostrzega dziwacznie ubranego, leżącego przy drodze nastolatka. Nic dziwnego, że chłopak jest wyczerpany – przybył właśnie z odległej planety, by odnaleźć utraconego przed laty przyjaciela. Kierowca zabiera go ze sobą, nie spodziewając się, że wspólna, trzydniowa podróż odmieni jego życie.
Młody Książę to zagubiony obieżyświat, który już kiedyś odwiedził planetę Ziemię. Teraz wrócił i, choć czasy się zmieniły, on nadal potrafi poruszyć ludzkie serca. Zadając pozornie banalne pytania, zmusza swojego towarzysza do zastanowienia się nad sprawami najprostszymi, a zarazem najważniejszymi. A spotkanie z nim jest szansą nie tylko na zmierzenie się z problemami, ale przede wszystkim na ujrzenie w innym świetle prawd, w które wierzyło się do tej pory.
W książce, która powstała w ciągu dziewięciu dni spędzonych w odosobnieniu, autor, jak sam przyznaje, zawarł mądrość i doświadczenie, które zbierał przez całe swoje życie.
Dla czytelników w każdym wieku.
Powrót Młodego Księcia sprawi, że przypomnimy sobie o tym wszystkim, o czym nigdy nie powinniśmy zapominać – o miłości, braterstwie, wychowaniu, rodzinie; te wartości stanowią fundamenty istnienia cywilizowanego społeczeństwa. Bruno d’Agay, krewny Antoine’a de Saint-Exupéry’ego
Ta książka nie jest dalszym ciągiem Małego Księcia, ale stanowi jego dopełnienie.
„Paris Match”
Alejandro Guillermo Roemmers urodził się w 1958 roku w Buenos Aires. Nie miał jeszcze dwudziestu lat, gdy zadebiutował tomem poetyckim Soňadores, soňad, zawierającym wiersze pisane od czternastego roku życia. Później wydał kolejne zbiory, za które był nominowany do wielu nagród i wyróżnień literackich. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Argentyńskiej Fundacji na rzecz Poezji. Jest także honorowym przewodniczącym Amerykańskiego Stowarzyszenia Poezji, członkiem Królewskiego Instytutu Kultury Meksyku oraz Instytutu Kultury i Literatury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej. Argentyńskie Stowarzyszenie Pisarzy (SADE) mianowało go Ambasadorem Literatury Argentyńskiej. Prawa do publikacji Powrotu Młodego Księcia zakupili wydawcy z kilkunastu krajów.